Najaarskermis en Halloween in Tubbergen

Uitgaan & Cultuur

TUBBERGEN - Muziek en kindergelach; typische kermisgeluiden, dat klonk er afgelopen weekend in het centrum van Tubbergen. De kermis die slechts onderdeel was van het feestweekend, welke donderdagavond was afgetrapt door de Halloween Night. Het centrum was hiervoor omgetoverd tot spookstad, met onder andere een heksenschool, voor tovenaars en heksen die willen knutselen, een horrorsteeg voor de dappere volwassen en een spookachtig kerkhof, in de Grotestraat.

Er was afgelopen week(end) nog meer te doen dan alleen kermis en het Halloweenevenement. Vrijdagmiddag werd afgetrapt met het bedrijvenuurtje en op zaterdag was er een Bokbieravond bij ’t Oale Roadhoes en een Fortburgerveiling bij Café Fox.

Een heuse horrorsteeg
Na het succes van vorig jaar kon de ‘Halloween Night’ niet uitblijven. Sterker nog, hij werd uitgebreid. Er kwam een spookhuis voor kinderen bij en de horrorsteeg werd nog enger gemaakt, de Enschedese acteurs van Aviator kregen de duistere taak bezoekers de stuipen op het lijf te jagen. “Ook de Tubbergse ondernemers waren erg betrokken, veel winkels deden op een eigen manier mee. Zo konden kinderen zich laten schminken en werd er voorgelezen. Ze konden zelfs ‘trick or treat’-en, een Amerikaans gebruik waar kinderen om snoep vragen”, aldus Martijn Oosterik van de organisatie. “Ook voor jongeren en volwassen was er genoeg te doen. De Horrorsteeg in de Grotestraat was echt serieus eng, niet geschikt voor kinderen. Er was zelfs een kerkhof nagebouwd, inclusief levensgrote doodskist.”

Kou mag niet deren
De horror werd al snel vervangen door pure vrolijkheid op vrijdag, de eerste kermisdag. De attracties bleven tot en met zondagavond draaien. Ook de oliebollenbakkers bij de Gebakkraam en de bakker die hard moesten werken om de rij weg te krijgen, al vonden de wachtenden het zondag niet zo erg om even te wachten: “Dit is al de derde keer dat ik hier oliebollen haal, ze zijn zo lekker. Niets beter tegen de kou dan een warme krentenbol.” De kou lijkt ook de andere bezoekers niet te deren, kwestie van op kleden aldus een van de bezoekers: “Dan halen we de winterjas gewoon alvast uit de kast en anders gaan we zo ergens lekker opwarmen met een kop chocolademelk met slagroom.” Een suggestie die kan rekenen op de goedkeuring van haar twee kinderen.

Braderie
Ook op zondag was er in Tubbergen meer vermaak dan enkel de kermis. Er was koopzondag die werd aangevuld met een braderie van 45 kraampjes. “Het was een groot succes! We hadden veel verschillende standhouders en ook de ondernemers hebben hun winkels geopend. Sommige mensen kwamen speciaal voor de kermis, anderen voor de braderie en weer anderen omdat het tijdens een koopzondag zo gezellig is in ons dorp. Het blijft mooi dat we met de ondernemers zo veel bezoekers naar Tubbergen krijgen. We hebben een mooie samenwerking met Ondernemers Hart Tubbergen,” besluit een tevreden Oosterik.

Uitgaan & Cultuur

Cultuurhoes Albergen houdt open huis

ALBERGEN - Op zaterdag 24 november is er van 10.00 uur tot 15.00 uur een open huis in het Cultuurhoes in Albergen. De Wereldwinkel, Buurtbieb, Heemkunde en Zonnebloem hebben deze activiteit...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Siszenz brengt uniek intiem concert in de donkere dagen voor kerst

GEESTEREN - Al enkele jaren liepen Monique en Ingrid Wulferink rond met het idee om met kerst een bijeenkomst te organiseren, ingegeven door hun gezamenlijke passie: zingen/muziek. Dus besloten ze...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Zilveren Twents Kamerkoor Mardi le Vingt kent tal van hoogtepunten

TUBBERGEN – Het is deze maand 25 jaar geleden dat Twents Kamerkoor Mardi le Vingt is opgericht; op een dinsdag de 20e wel te verstaan. Het koor bereidde een jubileumconcert voor, en begin oktober was...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Toneelvereniging Vasse zet de ‘Hemel op stelten’

VASSE – Toneelvereniging Vasse is er dit jaar wederom in geslaagd om een dolkomische klucht op de planken te brengen. Onder leiding van regisseur Harvey Oortgijs zullen de leden de ‘Hemel op stelten...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Kerk op de korrel onder de borrel

TUBBERGEN – Op woensdagavond 14 november is het mogelijk om tijdens de centrale parochieavond van de H. Pancratius parochie een mening te geven over de toekomst van onze kerk(en). Meer dan ooit is...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Stress, liefde en roddel maken blijspel Kiek’nsweard tot een succes

GEESTEREN - Afgelopen weekend speelde Kiek’nsweard met verve het blijspel ‘Wat ‘n smiesterd’, geschreven door Bernd Gombold en geregisseerd door Joop van den Berg. De Geesterse toneelvereniging is...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

‘Niets is wat het lijkt’ binnen toneelvereniging Kiek’n wat wödt

Toneelvereniging Kiek’n wat wödt uit Tubbergen brengt op 23, 24 en 25 november weer een hilarisch blijspel op de planken. Deze keer is gekozen voor het blijspel ‘Niets is wat het lijkt’, geschreven...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Ierse band The Logues voelt zich hier thuis

ALBERGEN - Wat is dat toch: die speciale band die Ierland en Nederland met elkaar onderhouden? In het voetballen keert het telkens terug, maar ook in de muziek. De Ierse band The Logues speelt...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Toneelgroep Fleringen vindt dat de klant Koning is

FLERINGEN – ‘De klant is Koning’ op zaterdagavond 3 november en zondagmiddag 4 november in Fleringen bij restaurant DOK’s. Herkenbare supermarkt-taferelen, managementwijsheden, verwarring en...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Muziek van The Cats live in Tubbergen

TUBBERGEN - De Twents-Duitse formatie The Cats in the House komt op zaterdag 3 november naar Tubbergen. Op het podium van ’t Oale Roadhoes worden die avond vele hits van The Cats gespeeld door een...
Lees verder
Uitgaan & Cultuur

Muziek- en cabaretcollectief Plat Vot slaat vleugels uit

ALBERGEN - Plat Vot is een in Albergen en omgeving bekend muziek- en cabaretcollectief die er klaar voor is een groter deel van Twente te veroveren. Op vrijdag 2 november te beginnen in het Kulturhus...
Lees verder